Given that the cost price of 10 oranges is equal to the cost price of 1 kg of apples and the cost price of12 apples is equal to the cost price of 1 kg of oranges. If the selling price of 15 oranges is...
How to convert the ratios in its simplest form ? Convert the following ratios in simplest forms, Example- a.)2:4 Choose the common number which can be used to divide both the digits in this ratio.The...